Tudi letos smo v času poletnih počitnic, 1. avgusta 2019, kljub poletnim počitnicam, organizirali enodnevno medgeneracijsko srečanje in druženje. Dobili smo se v Planinskem domu v Komendi. Naš letošnji enodnevni tabor, kot ga mi poimenujemo, je bil letos namenjen spoznavanju našega dela in predvsem dela društva. Vsak član dobro pozna svojo skupino in njene člane, način dela v njej, večinoma pa nima celostne predstave o delovanju društva. Zato smo v obliki šaljivega kviza, ponovno predstavili vsem članom, kaj delamo, kdo so naši voditelji in koliko jih imamo (35), koliko imamo skupin (25), kakšna so njihova imena in podobno. Bilo je prav zabavno, ko so se v vrsto postavili vsi voditelji in nam zapeli ali pa ko smo iskali število rdečelasih voditeljic ter spoznavali imena naših skupin: kdo neki so Bodeče Neže, Sončni žarki, Zvončki itd….  Seveda smo imeli potem še kosilo, malo smo zapeli, se pošalili in dan je bil lep ter predvsem drugačen.

In kaj je cilj poletnih druženj našega društva?  Navadno poleti ljudje odhajajo na dopuste in potovanja, zato se večina dejavnosti nekoliko upočasni ali začasno prekine. V poletni vročini tudi ni pretirane želje po rednem delovanju skupin naših članov, zelo pa so navdušeni, da se dobimo vsaj enkrat in to v naravi, kjer se sproščeno, družimo in zabavamo. Tako imajo tudi naši člani popestreno poletje, saj jih večina preživi poletje doma. Prav za te člane je pomemben naš enodnevni poletni tabor, ki se ga vedno udeleži veliko članov. Letos nas je bilo več kot 80, kar je 1/3 našega članstva, prišli pa so tudi mladi in otroci.